آیین رونمایی از کتاب «هزار تصویر ناتمام» در حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد +تصاویر

Wednesday، ۱۳ Dey ۱۴۰۲

 کتاب رمان «هزار تصویر ناتمام» در رابطه با ابعاد مختلف زندگی حاج قاسم سلیمانی به قلم هدا ترخان با حضور آیت الله سعیدی امام جمعه قم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله‌علیها، آیین رونمایی از رمان «هزار تصویر ناتمام» شامل شرح زندگی حاج‌قاسم سلیمانی نوشته هدا ترخان صبح امروز با حضور آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت حرم مطهر بانوی کرامت، هدا ترخان نویسنده اثر، محمود خالقی هم‌رزم سردار سلیمانی و جمعی از مدیران و معاونان آستان مقدس بانوی کرامت در سالن محراب این آستان مقدس برگزار شد.

 سمیه عالمی دبیر کارگروه داستان و رمان نشر زائر با اشاره به تقارن میلاد حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها و شهادت حاج‌قاسم رونمایی ار این کتاب در این روز را مبارک دانست و  گفت: باتوجه‌به اینکه ما در کتاب‌های آسمانی و به‌ویژه در قران معجزه کلمه را داریم و خداوند از طریق داستان معارف را به بندگانش انتقال می‌دهد و آنها را هدایت می‌کند ضرورت پرداختن به قالب داستان رمان و روایت اجتناب‌ناپذیر است.

 وی با اشاره به این روایت امیرالمؤمنین (علیه السلام) که باید فرزند زمانه خودمان باشید، گفت: استفاده از فرم‌های امروزی رمان برای انتقال معارف اهل‌بیت و فرهنگ تشیع ضروری است و باید خود را به این فن مسلح کنیم تا بتوانیم انجام‌وظیفه کنیم.

 دبیر کارگروه داستان و رمان نشر زائر افزود: در انتشارات زائر با نویسندگان توانا برای تألیف رمان‌های زندگی اهل‌بیت با محوریت خانواده و نقش تأثیرگذار زن مسلمان قرارداد نوشته شده و به‌تدریج این رمان‌ها نوشته و رونمایی خواهد شد.

 در ادامه هدا ترخان با بیان اینکه من مفتخرم که توانستم این کتاب را در طول یک سال که گذشت بنویسم، گفت: شخصیت شهید سلیمانی بسیار بزرگ و وسیع بود و نوشتن رمان از زندگی فردی با این وسعت شخصیتی بسیار دشوار است؛ ازاین‌رو با همه تلاش‌هایی که انجام دادم باز هم امکان نوشتن از همه جنبه‌های زندگی این شهید امکان‌پذیر نبود؛ ازاین‌رو نام این کتاب را هزار تصویر ناتمام گذاشتم.

آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهلبیت علیهاالسلام در این مراسم اظهار کرد: یکی از افتخارات و وظایف ما این است که مدام از حضرت زهرا (علیهاالسلام) دم بزنیم و از این بزرگوار الهام بگیریم؛ زیرا ایشان الگو و اسوه همه عالم هستند.

 وی با بیان اینکه خداوند به‌خاطر ارادتی که شهید سلیمانی به حضرت زهرا (علیهاالسلام) داشت از او مثالی ساخت تا نمونه و الگویی برای محبان اهل‌بیت و حضرت زهرا (علیهاالسلام) باشد، گفت: برای تأسی به اهل‌بیت (علیهم السلام) که در رأسشان حضرت زهرا (علیهاالسلام) به‌عنوان الگو و نمونه و سرمشق معرفی شدند، در قرآن و روایات شاخص‌هایی بیان شده است و علاوه‌برآن در هر عصر نمونه‌های عینی پیروی از مکتب اهل‌بیت (علیهم السلام) هستند تا مردم با نگاه به آنها رفتار خود را تنظیم کنند.

امام جمعه قم با بیان اینکه خداوند هم در بعد فکری و فرهنگی و معرفتی و هم در بعد عملی راه را به مردم نشان داده است، گفت: در معرفت به خدا باید معرفت به طاغوت هم داشته باشیم و دشمن‌شناس باشیم و درعین‌حال نمونه‌های عینی آن را هم مشخص کرده‌اند تا با نگاه به نمونه‌های عینی راه خود را پیدا کنیم و حاج‌قاسم یکی از نمونه‌های عینی هدایت خداوند و پیروی از اهل‌بیت در عصر ما است.

 وی گفت: خداوند حدود و مرزها را برای ما مشخص کرده و بعد هم پیامبر را الگو و سرمشق قرار داده و سپس پیامبر (صلی الله علیه و آله) فرمودند فاطمه پاره تن و جزئی از وجود من است و همچنین فرمودند هر کس فاطمه را خوشحال کند من را خوشحال کرده و هر کس او را ناراحت کند مرا ناراحت کرده است؛ بنابراین هرکس می‌خواهد به مقام معیت با رسول خدا (صلی الله علیه و آله) برسد باید با حضرت زهرا (علیهاالسلام) هم پیمان و همراه بشود.

 آیت الله سعیدی ابراز کرد: حضرت علی (علیه السلام) چندین شب حضرت فاطمه زهرا (علیهاالسلام) را بر مرکب سوار می‌کردند و درب خانه افراد می‌بردند و از آن‌ها می‌پرسیدند که یوم الغدیر چه شد؟ و به آنها هشدار می‌دادند که اگر امروز پای پیمانی که در روز غدیر بسته‌اید نمانید تا روز قیامت این اختلاف بین شما خواهد بود.

 این کتاب به همت انتشارات زائر آستان مقدس بانوی کرامت در مقدمه، ۲۶ سرفصل و ۱۶۸ صفحه به چاپ رسیده و علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این کتاب به کتاب‌فروشی آستان مقدس حضرت معصومه (علیهاالسلام) واقع در صحن صاحب‌الزمان (عج) مراجعه کنند و یا بصورت فروش مجازی در سایت کتاب فاطمی به نشانی fatemibook.ir در دسترس علاقمندان می باشد.